برای اطلاع از قیمت ها و خرید مانیتورینگ علائم حیاتی با مشاوران ما تماس بگیرین

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی
محصولات پرفروش
نمایندگی اسپیرومتری

ارسال اکسپرس

سریع ترین روش های ارسال به سراسر کشور در بسته بندی مطمئن

نمایندگی اسپیرومتری

گارانتی بهترین قیمت

ارزان تر از ما پیدا کردید،بدون چون و چرا ارسال وجه شما در همان لحظه

نمایندگی اسپیرومتری

7 روز هفته،24 ساعته

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما همراهان عزیز هستیم

دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی ( Monitoring )

فروش  مانیتورینگ علائم حیات برای به نمایش کشاندن علائم حیاتی بیمار به طور مستمر در بیمارستان ها و کلینیک ها به کار می رود.(خرید دستگاه مانیتورینگ)

بیماران بستری در بخش های CCU و ICU  و بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، از جمله مواردی هستند که به استفاده از این دستگاه نیازمندند.(خرید دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی)

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

این دستگاه به همراه ملحقاتی که دارد، می تواند موارد زیر را نمایش دهد

انواع سیستم های مانیتورینگ ( از نظر نحوه اتصال )

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

سیستم مانیتورینگ کنار تختی ( Bed Side ):

معمولا در کنار تخت بیمار قرار می گیرد و وظیفه آن ثبت و نمایش پارامترهای حیاتی بدن بیمار و کنترل آن ها به طور پیوسته می باشد. این مانیتورها ممکن است به صورت سیار استفاده می شوند که در کنترل آن ها به طور پیوسته می باشد. این مانیتورها ممکن است به صورت سیار استفاده شوند که در این حالت بر روی پایه ای قابل حمل نصب خواهند شد و یا ممکن است به صورت ثابت روی دیوار در کنار تخت بیمار نصب شوند.( خرید مانیتورینگ علائم حیاتی )

اجزاء دستگاه:

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

صفحه نمایشگر

بر روی صفحه مانیتور دستگاه شکل موج ها، حالت ها و مقادیر انتخاب شده، پیغام های خطا، مقادیر تنظیم محدوده های آلارم دستگاه و همچنین تاریخ و ساعت قابل رویت می باشد.(فروش مانیتورینگ علائم حیاتی)

صفحه نمایشگر دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی را عمدتا می توان به نواحی زیر تقسیم بندی کرد:

ناحیه عددی

در قسمت راست صفحه، پنچره هایی وجود دارند که پارامترهای عددی HR, NIBP, TEMIP, SPO2 و . . . در آن نمایش داده می شوند.

برخی پارامترهای قابل تنظیم برای ماژول ها نیز در پنجره های مربوط به آن نمایش داده می شوند. در ضمن در بالای صفحه ساعت، شماره تخت و همچنین در صورت کار کردن دستگاه با باطری، مقدار شارژ باقی مانده از باطری به صورت گرافیکی قابل مشاهده است.(فروش مانیتورینگ علائم حیاتی)

ناحیه گرافیکی

در قسمت سمت چپ صفحه، از بالا تا پائین نواحی گرافیکی مختلف جهت نمایش سیگنال ها در نظر گرفته شده است. ناحیه اول معمولا اختصاص به نمایش سیگنال ECG دارد که ممکن است به صورت نمایش سه لید اصلی، یا هر یک از 12 لید انتخابی باشد. نواحی بعدی بسته به مدل دستگاه، ممکن است مربوط به نمایش سیگنال های تنفسی، PPG، IBP و یا دیگر سیگنال های بیولژیکی بدن باشد.( خرید مانیتورینگ علائم حیاتی دست دوم )

ناحیه نمایش پیغام های خطا

در ناحیه گرافیکی در قسمت پائین نمایش هر سیگنال قسمتی جهت نمایش پیغام ها در نظر گرفته شده است. در این قسمت ها پیغام های خطای مربوط به ماژول های مختلف قابل مشاهده است.( خرید دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی )

کلیدهای کنترلی

به وسیله این مجموعه( خرید دستگاه مانیتورینگ )باید بتوان سرعت و سهولت مناسبی تنظیمات گوناگون دستگاه را انجام داد. کلیدهای تنظیم دستگاه ممکن است به صورت فشاری یا ولومی باشند. در مدل های جدید تر از صفحه نمایشگرهای لمسی به منظور تنظیم پارامترهای مختلف دستگاه استفاده شده است.

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

ماژول های مختلف

با توجه به نوع و کاربرد دستگاه از ماژول های مختلفی در سیستم های مانیتورینگ استفاده می شود. در زیر ماژول هایی که در اکثر دستگاه های مانیتورینگ استفاده می شوند را بررسی می کنیم:(قیمت مانیتورینگ علائم حیاتی)

ماژول ECG: عملکرد آن همانند یک دستگاه ECG می باشد، با این تفاوت که معمولا تعداد لیدهایی که در اینجا استفاده می شود از لیدهای دستگاه ECG کمتر است. معمولا در سیستم های مانیتورینگ فقط 3 لید از 12 لید قلبی را نمایش می دهند.(فروش مانیتورینگ علائم حیاتی)

ماژول کنترل دما: وظیفه آن نمایش دمای بدن بیمار به طور پیوسته می باشد.

مازول SPO2: قابلیت های آن دقیقا مشابه دستگاه پالس اکسی متر است و برای نمایش سیگنال PPG و درصد اشباع اکسیژن خون استفاده می شود.(خرید مانیتورینگ علائم حیاتی دست دوم )

ماژول کنترل فشار: از یک فشارسنج اتوماتیک برای سنجش منظم فشار خون بیمار استفاده می کند. در این بخش از طریق کاف فشارسنج که به دست بیمار بسته شده است، با فاصله زمانی های مختلف، فشار خون بیمار اندازه گیری و در ناحیه عددی صفحه نمایش دستگاه، نشان داده می شود.(خرید دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی)

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

سنسورها و پروب ها

با توجه به اینکه سیستم از چه ماژول هایی بهره می برد، سنسورهای مختلفی برای انتقال اطلاعات حیاتی به دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. چند مورد از این سنسورها و پروب ها که کاربرد بیشتری دارد، در زیر معرفی می شوند.( قیمت مانیتورینگ علائم حیاتی )

باطری

 1. باطری پشتیبان ( BACK UP ): این باطری جهت حفظ تنظیمات اصلی دستگاه به کار می رود و عموما شامل یک باطری 3 ولت کوچک می باشد.
 2. باطری اصلی دستگاه: تغذیه اصلی دستگاه از طریق آن تامین می شود و قابل شارژ است.

باطری اصلی دستگاه عمدتا به صورت یکی از دو نوع زیر است:(فروش مانیتورینگ علائم حیاطی)

 1. باطری نیکل کادنیوم NI-CD
 2. باطری سرب و اسیدی SLA

برد تغذیه

این برد وظیفه تبدیل ولتاژ برق شهری را به ولتاژ مورد نیاز دستگاه برای شارژ باطری اصلی یا تغذیه دستگاه بر عهده دارد و بسته به نوع دستگاه از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که عمده ترین آن ها به شرح زیر می باشد.( خرید مانیتورینگ علائم حیاتی دست دوم )

 • سلکتور 110/220 ولت ( فقط در بعضی از مدل ها )
 • فیوز محافظ ( فقط در بعضی از مدل ها )
 • مدارات ایزولاسیون
 • ترانس کاهنده یا اتوترانس کاهنده
 • مدارات یکسو کننده
 • مدارات تثبیت کننده
 • فن ( فقط در بعضی از مدل ها )
 • ورودی برق DC ( فقط در بعضی از مدل ها )

آلارم های دستگاه

هنگامی که شرایط ویژه اتفاق می افتد و لازم است به کاربر اطلاع داده شود، دستگاه با استفاده از علامت های صوتی و تصویری ظهور شرایط آلارم را اعلام می کند. در هنگام وقوع آلارم، ادامه مانیتورینگ بیمار از طریق دستگاه امکان پذیر بوده و آلارم ها تنها برای اطلاع کاربر از وضعیت بیمار یا شرایط مانیتورینگ می باشد. آلارم صوتی موقع خروج از محدوده های تعیین شده برای هر پارامتر عددی و همچنین بروز خطاها فعال می شود.( قیمت مانیتورینگ علائم حیاتی )

آلارم های تصویری هم زمان با آلارم های صوتی فعال می شوند و برای پارامتری که محدوده خارج شده است، مقدار عددی آن به صورت چشمک زن مشخص می گردد. چشمک زدن در زمان آلارم، ثانیه ای یکبار اتفاق می افتد و برای مشخص شدن (انواع مانیتورینگ علائم حیاتی) نوع خطا نیز پیغامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

سیستم مانیتورینگ مرکزی ( Central )

این سیستم ها برای کنترل علائم حیاتی بیمارانی که بر روی تخت های مختلف یک بخش قرار دارند، از داخل جایگاه پرستاری به کار می روند. حداقل اجزاء تشکیل دهنده یک سیستم مرکزی به شرح زیر می باشد: ( قیمت مانیتورینگ علائم حیاتی )

 1. مجموعه مانیتور جهت نمایش علائم حیاتی بیماران
 2. سرور سیستم مرکزی
 3. کانال های ارتباطی مناسب
خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

مجموعه مانیتور جهت نمایش علائم حیاتی بیماران

جهت نمایش سیگنال ها و پارامترهای حیاتی بیماران در جایگاه پرستاری و نظارت مستقیم آن توسط پرستاران، معمولا نیاز به یک یا چند مانیتور می باشد. معمولا صفحه مانیتور مرکزی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به مانیتورهای کنار تختی می باشد. صفحه مانیتور سیستم مرکزی معمولا به بخش های مساوی تقسیم می شود که در هر بخش اطلاعات هر بیماری نمایش داده می شود. تعداد مانیتورها در این بخش ممکن است به چهار تا نیز برسد. ( خرید مانیتورینگ علائم حیاتی دست دوم )

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

سرور سیستم مرکزی

برای ارتباط مانیتورهای کنار تختی به مانیتور سیستم مرکزی نیاز به یک سرور سیستم مرکزی است که این ارتباط را کنترل و نظارت کند. برای این منظور عموما از یک سیستم کامپیوتری به عنوان سرور دستگاه مرکزی استفاده می شود.(فروش مانیتورینگ علائم حیاتی)

سرور سیستم مرکزی امکانات زیر را باید فراهم کند:

 • زیر ساخت ارتباطی لازم جهت ارتباط سیستم های مانیتور علائم حیاتی تخت های مختلف به کامپیوتر سرور، که می تواند به صورت بی سیم، تحت شبکه و یا دیگر پروتکل های ارتباطی موجود باشد.
 • امکان ذخیره سازی علائم حیاتی، حداقل تا 24 ساعت برای هر مریض
 • امکان رکورد گیری از اطلاعات ذخیره شده در بازه های زمانی مورد نیاز
 • امکان ایجاد آلارم های دیداری و شنیداری
 • امکان آرشیو جهت بیماران به صورت محدود
خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

کانال های ارتباطی مناسب

کانال های ارتباطی بسته به نوع سرور مورد استفاده متفاوت می باشد و می تواند به صورت امواج رادیویی، کابل های مخابراتی و فیبرهای نوری و . . . باشد.(انواع مانیتورینگ علائم حیاتی) آنچه مهم است اینکه بایستی کانال ارتباطی انتخاب شده با توجه به مشخصات محیطی بخش، انتخاب شود و نیز بتواند ارتباط سالم و امن بدون نویز سیستم های مانیتور علائم حیاتی را با سرور مرکزی مهیا سازد.( فروش مانیتورینگ علائم حیاتی )

سیستم تله مانیتورینگ

سیستم تله مانیتورینگ، پارامترهای حیاتی دریافت شده از بیماران را به صورت بی سیم و از راه دور به یک ایستگاه نمایش مرکزی و یا یک مانیتور کنار تختی انتقال می دهد. کلمه تله متری انتقال داده ها به یک مکان دور از طریق امواج رادیویی گفته می شود. (انواع مانیتورینگ علائم حیاتی) یک سیستم تله مانیتورینگ شامل الکترودهای ثبت، فرستنده، سیستم آنت، گیرنده و صفحه نمایش و ثبات می باشد.

خرید مانیتورینگ علائم حیاتی

آیتم‌های مهم برای خرید دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی

– تصویر دستگاه، صفحه نمایش ( اندازه بر حسب اینچ،( Traces، (Remote

– اعتبار کمپانی سازنده و محدوده فروش (جهانی ، منطقه ای و …)

– دارا بودن تاییدیه‌ها مثل (FDA) یا نشان ها مثل (CE) یا استانداردهای لازم

– قیمت، مدت گارانتی و خدمات پس از فروش، مدت زمان تحویل و پرسنل سرویس

-محدوده سنی قابل استفاده (بزرگسالان یا نوزادان) و بخش‌های قابل استفاده (مثل اورژانس، اتاق عمل، آمبولانس و …)

– باتری (نوع، تعداد، مدت زمان کار با باتری، قابلیت و زمان شارژ مجدد، هشدار ضعیف بودن باتری)(انواع مانیتورینگ علائم حیاتی)

– بد ساید یا قابل حمل بودن و ماژولار یا یکپارچه بودن

– پارامترهای نمایش داده شده

– ECG(تـعــداد لـیــدهــا، دامـنــه ضـربـان قلـب، دقـت، هشـدارهـا، تشخیـص آریتمی،آنالیز ST ، تعداد لیدهای آنالیز شده)

– فشار خون تهاجمی (IBP) تعداد کانال‌ها، دامنه مقیاس‌ها

– هشدارها (دیداری، شنیداری، پیغام)

– فشار خون تهاجمی (NIBP) تکنیک اندازه گیری، اندازه کاف، طریقه اتصال به لوله

– پالس اکسیمتر ( نوع پروب، یکبار یا چند بار مصرف)

– دما (تعداد ورودی ها، نوع پروب)

– سازگاری با (MRI) شدت میدان بر حسب تسلا ( انواع مانیتورینگ علائم حیاتی)

– قابلیت شبکه کردن ( با سیم یا بیسیم، پروتکل ارتباط، حداکثر تعداد دستگاه در یک شبکه، نیاز به ایستگاه مرکزی، معماری، مشاهده از راه دور)

– رکوردر (تعداد کانال ها) و خروجی های جانبی (دیجیتال، آنالوگ)

– ابعاد، وزن و برق ورودی VAC

شما همراهان گرامی میتوانید برای اطلاع از جزئیات و مشاوره در خرید مانیتورینگ علائم حیاتی و سایر محصولات

با شماره 1068 614 939 98+ در تماس باشید

نمایندگی اپکس فایندر
میزان رضایت شما همراهان عزیز از شرکت تجهیزات پزشکی طب کالا
[کل: 3 میانگین: 5]
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟